Ron měl na kahánku,Joanne uvažovala o jeho zabití

16. listopadu 2011 v 13:34 | verky |  HP a relikvie smrti

Dokážete si představit příběhy o Harrym Potterovi bez jeho nejvěrnějšího přítele Rona Weasleyho? Ne? A vidíte, spisovatelka Joanna K. Rowlingová by ho klidně obětovala. Přiznala se k tomu krátce před vydáním posledního filmového dílu na DVD.


--
více v článkuPodle britského deníku The Guardian se tak chystala učinit z "čiré zlomyslnosti", přestože se na začátku psaní zařekla, že nenechá zabít žádnou ze třech hlavních postav, tedy Pottera, Weasleyho a Hermionu Grangerovou.

"Od samého začátku jsem plánovala, že nikdo z nich nezemře. Zhruba uprostřed jsem uvažovala, že jednoho z nich vymažu. Byl to nejspíš odraz skutečnosti, že jsem se v té době nacházela v nepříliš šťastném období," řekla Rowlingová herci Danielu Radcliffovi, který Pottera ztvárnil na filmovém plátně.

Rowlingová vede s Radcliffem rozhovor na speciálním bonusovém DVD ke druhé části závěrečného dílu filmového ztvárnění série (více čtěte zde), které se objeví v obchodech 11. listopadu. "Pro mě je opravdovou úlevou, že o tom nyní mohu mluvit," dodala autorka.

Celá série o čarodějnickém učni se však úplně bez obětí kladných postav neobešla. Rowlingová nechala mimo jiné zemřít rozvážného šéfa Bradavic Albuse Brumbála či Harryho sovu Hedviku.

--
snapeova.blog.cz + idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.