Další část rozhovoru z Bostonu

30. října 2009 v 13:57 | verky |  NEVILLE LONGBOTTOM
Objevila se další část rozhovoru s Mattem se ,který tu byl už před pár dny, teď se však objevila nová (a snad i konečná) verze.
--
více v článku
Ve většině filmů je Neville vedlejší postava s minimálním prostorem před kamerou. Jak se vám povedlo vytvořit takovou postavu, která je tak památná?
Neustále jsem ve spojení s Davidem Yatesem a neustále mluvíme o tom, co by měl Neville dělat a jaké by měl zažívat pocity, a to i přesto, že se jedná o postavu v pozadí. A to je opravdu něco, David Yatesem má opravdu zájem nejen o postavu Nevilla Longbottona, ale i o další postavy, se všemi jejich vlastnostmi, aby celá scéna vypadala co nejreálněji.


Jako někdo, kde je od dětství velký fanda HP knížek, je ve filmu něco, co byste rád viděl pozměněné?
Byl jsem trochu naštvaný, když byla z filmu Harry Potter a Fénixův řád vyhozena scéna, jak je Neville v nemocnici sv. Munga na návštěvě u svých rodičů. Tato scéna byla velmi zásadní pro Nevillovu postavu. Ale vzhledem k délce filmu, jsme museli vyházet některé pasáže.

Příběhy knih a filmů jsou převážně vyprávěny z pohledu Harryho. Omezuje to tak možnost vyprávět příběh?
Je zřejmé, že knihy jsou o Harry Potterovi, jak byl sirotek, jak vyrůstal, jak si myslel, že je mudla. Jeho ovlivňování dalších postav hodně poznamenalo postavu Nevilla (a vlastně i mě). On mu pomáhá proměnit se v jinou osobnost.

Zdá se, že každý herec ve vedlejší roli, včetně Nevilla, má svou fanouškovskou základnu. Ovlivňuje to nějak vaši postavu ve filmu?
(Smích). Lidé často říkají: "Víc Nevilla, prosím. Je škoda, že ho není víc vidět." V posledním filmu (Princ dvojí krve) měl Neville pouze dvě scény, ve kterých něco říkal (když přeje Ronovi úspěch a pak na Křiklanově vánočním večírku - pozn. red.). Přál bych si víc prostoru, ale je tam masivní příběh, že některé postavy musely ustoupit do pozadí. Též se tam objevily nové postavy, které musely být představeny.

Co můžeme od Nevilla čekat v příštím filmu? (Relikvie smrti 1.)
Já dostal konečnou verzi scénáře teprve před pár týdny. Neville toho bude mít spoustu na práci. Tři hlavní studenti (Harry, Ron, Hermiona) budou pryč z Bradavic, ale Neville zůstane a zapojí se do vedení Brumbálovy armády. Stane se vůdcem odbojového hnutí. Dostane nakládačku a bude i zakrvácený.

Jste spokojen s rolí, kterou budete hrát?
Myslím, že fanoušci si to zamilují. Neville opravdu projde zásadní proměnou. I jeho chování bude vyspělejší. Nic už ho nevyděsí.


potterweb.cz
harrypotter-world.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex sb Alex sb | Web | 30. října 2009 v 13:57 | Reagovat

zajímavé už jsem to četla :-)

2 zajda404 - SB zajda404 - SB | Web | 31. října 2009 v 10:01 | Reagovat

Víc Nevilla prosím  :-D tak to je dobrý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.