Březen 2008

Hlasujte pro mě prosím

31. března 2008 v 17:13 | verky |  Moje info k vám
Zase otravuju, já vim. =o) Ale už je finále u Hanky Střelenky v gafický soutěži, kam jsem se díky vašim hlasům dostala:) a tak bych byla ráda, kdyby jste mi dali zase hlas :) jsem tam se záložkou BA jako Verky :)
Thankuju předem :)


Fotka Ruperta z DL

31. března 2008 v 16:51 | verky |  Rupert Grint

Joanne s Neilem

31. března 2008 v 16:47 | verky |  J.K.Rowlingová

Nominace Pottera na Nickledone Choice awards

31. března 2008 v 16:35 | verky |  Novinky
Kids' Choice Awards 2008
Harry Potter série byla nominována na cenu Kids' Choice Awards 2008 a to do kategorie Oblíbená kniha. Mezi další nominované patří:
Buffy the Vampire Slayer Season Eight, Volume One: The Long Way Home, Diary of a Wimpy Kid, and How to Eat Fried Worms.

Spřátelko s Nymfou :)

31. března 2008 v 16:31 | verky |  Spřátelené blogísky
Spřátelení s Nymfadorou a jejím HP blogískem :)


Maggie na Lawrence Olivier Statue

31. března 2008 v 3:12 | verky |  MINERVA MCGONAGALOVÁ
Lawrence Olivier Statue - Unveiling, 23.9.2007
harryy.blog.cz
Maggie v roce 1958

31. března 2008 v 3:04 | verky |  MINERVA MCGONAGALOVÁ
hpblog.blog.cz

Životopis Maggie

31. března 2008 v 3:02 | verky |  MINERVA MCGONAGALOVÁ
Datum narození:28.12.1934
Místo narození:Ilford, Essex, Anglie

Životopis Robbieho

31. března 2008 v 2:52 | verky |  RUBEUS HAGRID-Robbie Coltrane
Datum narození:30.03.1950
Místo narození:Rutherglen, Skotsko
Znamení: Beran
Je synem soudního chirurga a klavíristky. Vystudoval malířství, kresbu a film na Glasgow School of Arts. Na začátku své kariéry produkoval a režíroval padesátiminutový dokument Young Mental Health (1973, Mladé duševní zdraví). Jako herec začínal na divadle; zúčastnil se turné po amerických univerzitách s tvůrčí dílnou San Quentin Theatre Workshop.

Působill pak na řadě regionálních i londýnských divadelních scén (např. Oxford Theatre Group, Citizens Theatre, Traverse Theatre, Borderline Theatre, Hampstead Theatre, Bush Theatre), kde se představil v hrách současných autorů, např. Mika Leigha Dick Whittington, Johna Byrnea The Loveliest Night of the Year a Slab Boys, Alberta Innaurata The Transfiguration of Benno Blimpie, Ricka Clucheyho The Bug a Keitha Dewhursta The End Game.

Proslavil se jako člen komediální skupiny The Comic Strip, jejíž pravidelné pořady (mj. Comic Strip Presents) uvádí Channel Four (čtvrtý program britské TV). Má na svém kontě řadu TV rolí; za hlavní úlohu psychologa Fitze v seriálu Cracker (Bedna - ČTV) získal ceny BAFTA (1993, 1994, 1995). Před film. kamerou se uplatňuje převážně ve vedlejších komediálních i dramatických partech: mechanik Tomáš, podivínský kamarád ryzího prosťáčka (Bob Hoskins), v melodramatu Mona Lisa (r. N. Jordan); kardinál Scipione Borghese v životopisném snímku o kontroverzním malíři Caravaggio (r. D. Jarman).

Další jeho role byla válečný londýnský zbohatlík Victor Hazell, který svým agresivním vpádem rozvíří poklidný život malé vesničky, v komedii Danny, světový šampion (r. G. Millar); rytíř Falstaff v přepisu Shakespearova historického dramatu Jindřich V. (r. K. Branagh); bývalý důstojník KGB Valentin Žukovskij v bondovkách Zlaté oko (r. M. Campbell) a Jeden svět nestačí (r. M. Apted).

Několikrát spolupracoval s režisérem Peterem Richardsonem, který mu svěřil např. hlavní roli poctivého venkovského kněze Davea Albiniziho, který se díky počítačové chybě stane novým papežem, v satirické komedii Papež musí zemřít (1991).

Robbie Coltrane hraje jednoho z nejpopulárnějších hrdinů filmové série o Harrym Potterovi, Rubea Hagrida, vychovatele a příležitostného učitele, který je blízkým přítelem Harryho, Rona i Hermiony. Coltrane je v britském filmu a televizi jedním z nejobsazovanějších a nejrespektovanějších herců, který získal již mnoho ocenění. Kromě již výše jmenovaných byl např.v letech 1993 oceněn v kategorii Nejlepší herec na Broadcasting Press Guilds Awards, v kategorii Nejlepší herec cenou Silver Nymph Award na Monte Carlo Television Festival v roce 1994, v roce 1994 získal pohár Royal Television Society Award a dále také FIPA's Best Actor Award a CableACE Award za Nejlepšího herce ve filmu nebo minisérii.

Z dalších filmů, ve kterých si zahrál jmenujme Dannyho parťáci 2, kde se ujal role Macui, samozřejmě Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a ohnivý pohár za něž získal nominace na cenu BAFTA, na London Film Critics Circle Award v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli. Byl také nominován na Scottish Screen's Best Actor Award.

Z ostatních snímků: Z pekla od Allena a Alberta Hughesových, nebo také snímcích Vzkaz v láhvi, Buddy; The Pope Must Die, Jindřich V., Let it Ride, Úplní začátečníci, Defense of the Realm, Jeptišky na útěku, za kterou byl v roce 1991 na Evening Standard British Film Awards oceněn The Peter Sellers Award For Comedy.

Něco o Hagridovi

31. března 2008 v 2:50 | verky |  RUBEUS HAGRID-Robbie Coltrane
Rubeus Hagrid se pravděpodobně narodil v roce 1929.Jeho matka byla obryně,ale už ádvno zemřela,otec byl obyčejný člověk.
V roce 1940 nastoupil Hagrid do Bradavic,(teoreticky do koleje Nebelvír) a o dva roky později mu zemřel otec.
V roce 1943 se otevřela Tajemná komnata a Hagrida neprávem obvinili a vyhodili ze školy.
Naštěstí se jeden učitel - Brumbál přimluvil u ředitele a Hagrid mohl zůstat v Bradavicích jako klíčník a šafářník (?!),no prostě takový hajný.
Když byl Harry a spol. ve třetím ročníku Hagrid začal vyučovat svůj oblíbený předmět Péči o kouzelné tvory.
Hagrid si už snad odmalička přátl nějakého draka - má totiž velkou zálibu ve zvířatech.V 1.díle choval draka Norberta - Norského Ostrohřbetého,v Tajemné komnatě zase se objevil Aragog,ve 3.díle měl hypogryfa Klofana.
Rubeus si velice cení Albuse Brumbála a kamarádí s Harrym,Ronem a Hermionou.Ve čtvrtém díle se dokonce zamiloval do Madam Maxime.
Mimo svou práci ve škole,také pomáhá Fénixovu řádu...