Červenec 2007

Ahojky

27. července 2007 v 19:12
Ahojky....jakpak se máte?Dneska jsme jeli domů zařídit nějaký věci, tak sem se rozhodla, že vás navštívim a přidám pár článečků =oD Jinak zase večer odjíždím a vrátim se až příští neděli =o( Takže nezoufejte. Jo a chtěla bych vám poděkovat, minulý týden ste trhli rekord v návštěvnosti, jsem ráda, že vás sem tolik přišlo, takže vám včem fakt mocinky děkuju....Mějte se krásně a navštivte mě zas...páááápááááá

Rowlingová znovu píše

27. července 2007 v 18:55 Novinky
Autorka sedmidílné ságy o Harry Potterovi v nedávném rozhovoru pro "USA Today" oznámila, že v současné době píše dvě nepotterovské knihy. Neslíbila však ani o jedné, že ji vydá.

A co si o nových dílech myslí?
"Něco právě píšu," prohlásila. "Jedno je dětská knížka, ta druhá pro děti není. Zvláštní je, že to začalo přesně tak, jako jsem začala Harryho. Psala jsem dvě věci naráz celý rok předtím, než jsem se vytasila s Harrym. Takže ta jedna samozřejmě vystrnadí tu druhou a já budu vědět, že to je moje další věc."

Když byla dotázána, zda si myslí, že série odolá zubu času, řekla: "Jestli si myslím, že vydrží? Upřímně, ano."

Celý článek si můžete pročíst zde.

Petice proti pozdnímu vydání

27. července 2007 v 18:53 Novinky
Poté, co Albatros oznámil své oficiální stanovisko ohledně vydání sedmé knihy - Harry Potter a Relikvie smrti - objevila se na internetu petice, která požaduje, aby kniha vyšla ještě před Vánoci. Záměrem Albatrosu je donutit čtenáře, aby si před Vánoci nakoupili knížky jiné, Relikvie až po Vánocích a tak jim zvýšili tržby.


Vzhledem k tomu, že Albatros není žádným státním orgánem, je zde jen malá pravděpodobnost na úspěch a mnohem pravděpodobněji se takovéto petici jen vysmějí, protože popravdě nemají žádný důvod jí vyhovět, nicméně ti, kteří ji chtějí virtuálně podepsat, mají možnost udělat to zde.

Nutno podotknout, že přesné datum zatím stanoveno nebylo. Podle oficiálních stránek Albatrosukniha vyjde na konci roku 2007 NEBO na začátku roku 2008.

Tři herci pro Prince

27. července 2007 v 18:49 Novinky
The Courier Mail dnes uveřenjil zprávu, že trojice herců Naomi Watts, Joseph Fiennes a Stuar Townsend byli potvrzeni jako herci ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve. Podle článku, který si můžete pročíst zde, bude Naomi Watts hrát roli Narcisy Malfoyové. Role pro zbylé dva herce zatím nebyly potvrzené.


Filmování by mělo začít v září. Naomi, která v těchto dnech očekává narození potomka s partnerem Lievem Schreiberem, řekla v dubnu: "Považuji se za Britku a z Británie pochází mnoho mých nejkrásnějších vzpomínek. V Anglii jsem strávila prvních čtrnáct let svého života a nikdy jsem ji nechtěla opustit. Z Austrálie jsem se často vracela sem."

Zajímavostí je, že Joseph Fiennes je bratrem Ralpha Fiennese, který v předchozích dílech Harryho Pottera hrál roli lorda Voldemorta. Můžeme jen doufat, že herecký talent zůstal v rodině.

Hallows porazil Prince

27. července 2007 v 18:44 Novinky
Neuvěřitelných 15 milionů výtisků se prodalo během sobotní noci, kdy byl zahájen prodej posledního dílu s názvem Harry Potter and Deathly Hallows. S obrovským náskokem tak předčil Prince dvojí krve, kterého se za stejný čas prodalo "pouhých" 10 milionů.


Z tohoto počtu více než 8 milionů knih bylo prodáno v Americe a další 3 miliony v Británii.

Pracovnice Scholasticu prohlásila: "Vzrušení, šílenství a čistá hysterie, jaké se všech tady zmocnilo o víkendu, bylo podobné, jako když Beatles poprvé přijeli do Spojených států."

Český název sedmičky známý!

27. července 2007 v 18:39 Novinky
Právě dnes překladatel sedmého dílu, jež nese název Harry Potter and Deathly Hallows, prozradil, jak se bude závěrečný díl série o čarodějném učni jmenovat. Řekl to dnes Českému rozhlasu. Zatím se jedná pouze o pracovní název, který se může ještě změnit, nicméně velmi napovídá, narozdíl od anglického originálu, jehož čtenáři neměli tušení, co se za tajemným názvem skrývá, co vlastně ony "Hallows" znamenají.
Kniha dostala pracovní název Harry Potter a Relikvie smrti. Svým způsobem tak Pavel Medek následoval příklad španělských pirátů, kteří zvolili název shodný - Reliquias de la Muerte. O knize, kterou má nyní již dočtenou, prohlásil: "Není vůbec jednoduché Rowlingovou překládat. Nejen pro její svěží styl, ale i pro mnoho dvojsmyslů a odkazů do historie. Abych vůbec mohl vymyslet český název, musel jsem nejdříve celou knihu velmi pečlivě přečíst."

V těchto dnech tedy začíná pro Pavla Medka překládací maraton, který skončí až za několik měsíců. Můžeme mu jen popřát hodně štěstí při vymýšlení překladu, který nebude o nic lehčí než u předchozích knih.

Fotky z Japonska

27. července 2007 v 18:30 Fred a Georg
Kopu fotek dvojčat z Japonska najdete TADY

Happy Birthday

23. července 2007 v 7:00
Jestli pak víte, co je dneska za den, kolikátžho je a kdo má narozky???? Dnes je 23.07.2007 a narozky má přece náš milovaný ♥ Daniel Radcliffe ♥ =o)) Už je z něj vejkej kluk =oD je mu 18 let =o) to ani neni možný, nedávno byl tak malinkej a roztomiloučkej =oD
Tak všecičko nejlepšííííí!!!!
PS: Nelekejte se vůbec nejsem zpátky, tohle je předpřipravovaný článek. Bohužel =o(

Už tu zase nejsem =o(

21. července 2007 v 10:00
Ahojec, mám pro vás zase špatnou zprávu, už tu zase nebudu a to hodně dlouho, jedu pryč na 14 dní, bohužel =o((( Taže jako obvykle tu nic novýho nepřibyde=o( Zatim se prosím ještě přihlašujte do prázdninové dollz soutěže → klik . Mám jenom tři dollzky, tak ještě pár bych jich to chtělo.
Jinak se mějte moc fajne a navštivujte můj blogísek dál =oD
PS: Mimochodem, kdo půjdete na premiéru HP5, tak si to pořádně užijte =oD já už se taky těšim, u nás bude až v srpnu =oD.....mno tak zaim páááá, už se těšim až se vrátim =oD

My tapety z HP

20. července 2007 v 14:54 My tapety
Tak sem zase tvořila tapetky z HP =o))


Bonnie v akci

20. července 2007 v 10:29 Bonnie Wirght
obsession_potter's photo from 7/19/07
zdroj:fotolog.com

-James and Lily-

20. července 2007 v 10:26 Kreslené obrázky
luzstanhouse's photo from 7/18/07
merodeando_hp's photo from 8/5/07
zdroj:fotolog.com


Koho by si zahrál Rupert a Dan?

18. července 2007 v 16:12 Novinky
MTV má na svědomí nový vtipný rozhovor s Danielem Radcliffem a Rupertem Grintem, ve kterém se diskutovalo o rolích, které by si Rupert a Dan zahráli ve filmech o HP, kdyby nehráli Harryho a Rona...
"Siriuse Blacka. Kdyby sem byl starší. Nikdy by sem to nezahrál tak jako on, ale zahrál by sem všechno jako Gary Oldman," pověděl Dan.
"Snape je skutečně cool. Na vybrání je jich mnoho, ale ano, pravděpodobně jeho," odpověděl Rupert.