Duben 2007

Plakáty, samolepkové album HP5 a další

10. dubna 2007 v 18:26 Novinky

  • Samolepkové album Jsou na nich postavy, zvířata a všechny kouzelné předměty, které se objevily v knize i ve filmu. Na všech naleznete popis a detaily, které budou zajímat určitě všechny děti.


  • Deluxe Coloring Book 288 stran kreslené magie. To je deluxe kreslené album se scénámi ze všech pěti filmů v sérii Harry Potter.  • Flip Book
    Sledujte dvě nejzajímavější scény z HP a Fénixova řádu s pomocí Vašich rukou.
  • Plakátovací magazín 30 plakátů herců v životní velikosti. Např. Daniel Radcliffe (Harry), Rupert Grint (Ron) a Emma Watson (Hermiona). Také zde naleznete Siriuse Blacka, profeora Brumbála, dvojčata Weasleyovi, Vho Changovou, Nevilla Longbottoma, Ginny Weasleyovou, Draca Malfoye, Bellatrix Lestrangeovou a lorda Voldemorta.
  • Plakátovací magazín Bradavice v průběhu věků To musí mít každý fanoušek HP! Oficiální plakátovací magazín Bradavice v průběhu věků má přes 80 stran a obsahuje obrázky, citace a všechny fakta o všech Vašich oblíbených studentech. Od prvního do pátého ročníku. Najdete tu info opravdu o mnoha postavách.

Rozhovor s herci z HP v časopise Newsweek

10. dubna 2007 v 18:23 Novinky
Časopis Newsweek uveřejnil nový rozhovor s představitelkou profesorky Umbridgeové v HP5 - Imeldou Staunton, kde mluví o své roli - jaká je Dolores a jaké z ní má pocity?

" Četla jsem knihu a Umbridgeová je tam popsána jako malá, ošklivá a jako ropucha vypadající žena. Pomyslela jsem si: Oh, děkuji mnohokrát. "


Imelda Staunton hraje drzou kantorku, která omezuje svobodu studentů a podle ní, je tím chrání. " Nesmí tu být žádný bordel a také žádná vůdčí osobnost. Což samozřejmě vede k tomu, že vymývá mozky svým žákům," řekla.

Článek také obsahoval citace herce Jasona Isaacse o tom, jak se každý významný britský dostane k natáčení HP filmů, nebo se tam snaží zoufale přidat, na což Imelda Staunton řekla: " Můžete si myslet, že je to jen mávání hůlkou, ale je tam mnohem více pořádného herectví. "

A nakonec se v časopise také objevila rekace producenta Davida Heymana na rozhodnutí Emmy podepsat smlouvu na šestý a sedmý díl:

" Samozřejmě jsme Emmu chtěli zpět, ale bylo důležité, aby ona sama udělala toto rozhodnutí bez žádného nátlaku. "


Fénixův řád se blíží - nové produkty

10. dubna 2007 v 18:14 Novinky
Čím blíž je premiéra Harryho Pottera a Fénixova řádu, tím častěji se objevují nové a nové fotky produktů s touto tématikou. Společnost NECA na svých stránkách uveřejnila mnoho nových fotek.
V první řadě se koukněte na vlajky jednotlivých kolejí - Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel a poté také na prapor Bradavic. Vše bude dostupné během července. Dále jsou k vidění přívěsky s erby kolejí.

Společnost Danilo ve Velké Británii poté odhalila první náhled na blahopřání HP5, které naleznete zde.

A nakonec - NECA, která vlastní licenci na produkty HP v severní Americe oficiálně oznámila, že hrací set Harry Potter graveyard (hřbitov) o kterém jsme Vás již informovali, bude k dispozici v květnu.

Deathly Hallows v Oddělení s omezeným přístupem

10. dubna 2007 v 18:11 Novinky
Jak to tak vypadá, americké knihovny se budou inspirovat Madam Pinceovcou a jejím Oddělením s omezeným přístupem. AP včera zveřejnilo zprávu, kde se píše o přísných podmínkách, které ukládají americkým knihovnám povinnost omezit počet zaměstnanců, kteří budou mít k poslednímu dílu Harryho Pottera přístup ještě před 21. červencem, kdy má Deathly Hallows vyjít, a také poskytnout jejich jména a další kontaktní informace.

Trestem pro ty, kdo by knihu nabízel ještě před vydáním by byla pokuta a ztráta přístupu k budoucím knihám, které by měly podobná bezpečnostní opatření, jako Deathly Hallows. Šlo by o nenapravitelné poškození jak nakladatelství Scholastic, tak i samotné autorky J.K. Rowlingové.
Reportáž od nakladatelství Scholastic zmiňuje, že se pouze stará o přání J.K. Rowlingové, která chce poskytnout magický moment při čtení. Kyle Good k tomu řekl:
"Jestliže tisknete 12 milionů knih, které potom rozešlete po celém světě a chcete zachovat pro děti ten speciální moment, uděláte pro to bezpečnostními opatřeními cokoliv."


od Leninnkky

10. dubna 2007 v 18:10 Ceny co jsem vyhrála
Vyhrála jsem 1. místo v soutěži o dollzku Harryho Pottera na Leninnkky blogu
Kuju moc =o)

S Bitchíkem

6. dubna 2007 v 12:02 Spřátelené blogísky
Huráá další spřátelení s Bithíkem =o)) Tady je blogísek http://bytchyk.blog.cz/

Odjíždím =o((

6. dubna 2007 v 11:30
Lidi!!
Odjíždím na chatu, na celý prázdniny, takže se vrátím až v pondělí večer. To znamená ,že na comp půjdu v úterý, jestli ovšem budu mít čas. =o(
Příspěvky pak dodám, teda aspoň se budu snažit =o) Zatim se přihlašujte do další soutěže - profesorky McGonagalový. Více ZDE .... Můžete mi dát ještě hlásky na Leninnkky webu o nej blog. A kdyby bylo další kolo a já postoupila, tak bych vám byla vděčná za další hlasy =o)
Táák se tu mějte krásně, užíte si Velikonoce a nezlobte. =oD Kdybyste něco potřebovali písněte do komentů :o)

Nový rozhovor s producentem hry HP5

5. dubna 2007 v 11:48 Novinky
Justin Manning - spoluproducent hry Harry Potter a Fénixův řád nedávno poskytl rozhovor internetovému portálu GamesRadar.com. Mluví zde o zážitcích z hraní a odezvách fanoušků, pomáhající při výrobním procesu.

"Největší inspiraci jsme získali od fanoušků, kteří chtěli prozkoumat Bradavice. S touto myšlenkou je však hra stále vystavěna jako film, ale hráč si může vybrat mnoho variant misí v jakémkoliv pořadí. Zkoumání prostředí pak pomáhá dokončit úkoly ve hře," řekl Justin.


Aktualizace na stránkách Bloomsbury.com

5. dubna 2007 v 11:45 Novinky
Britské nakladatelství knih o Harrym Potterovi - Bloomsbury aktualizovalo žebříček 21 Great Reads for the 21st Century, kde se objevila novinka, že příští rok se 2 nebo 3 autoři objeví na stránkách nakladatelství každý měsíc se zajímavými informacemi.

Zde se poté objeví detaily jejich povolání, chystané knihy a události, které se k nim vztahují a v neposlední řadě také návrhy autorů o které byste se mohli zajímat. Uvidíme, zda se zde objeví J.K.Rowlingová a pokud se tak stane, dozvíte se více.

Datum vydání sedmičky ve francouzštině oznámeno!

5. dubna 2007 v 11:44 Novinky
Nakladatelství Gallimard oznámilo, že francouzský překlad sedmého dílu Harryho Pottera "Harry Potter and the Deathly Hallows" vyjde 23. února 2008. Román napsaný J.K. Rowlingovou bude sedmým a posledním dílem dobrodružství Harryho Pottera a bude přeložen Jean-François Ménardem.
Antoine Gallimard, generální ředitel nakladatelství oznámil, že: "sedmý a poslední díl dobrodružství je nedočkavě očekáván čtenáři z celého světa. Zpoždění překladu delší než jsme byli schopni připustit pro francouzskou verzi kvůli její kvalitě a odpovídající na jejich očekávání všech těch, kteří sledují dobrodružství mladého kouzelníka od svých desíti let."
Překladatel Jean-François Ménard při stejné příležitosti oznámil svoji kandidaturu na křeslo číslo 39 ve Francouzské Akademii, křeslo M. Poirot-Delpecha. Kromě překladání Harryho Pottera publikoval několik románů, povídek a souborů poezie, z nichž nepozoruhodnější byla "Mlhy a světlo" s L'Harmattanem. M. Ménard oznámil: "Jsem velmi spjatý se světem a postavami, které vytvořila J.K.Rowlingová. Nicméně zdá se mi důležitější soustředit se příští měsíce na psaní nečeho více osobního: Dojednávám to, co bude prvním dílem autobiografie, a mám jeden projekt věnovaný římské historii,který bych rád dokončil, než začnu pracovat na přakladu knihy Harry Potter and the Deathly Hallows".
Podle Marie-Leroy Lénové zodpovědné pro styk Gallimardu s veřejností v nakladatelství plně podporují volbu Jean-François Ménarda věnovat se psaní během nějaké doby. Ménard je nejen vynikající překladatel, ale taky pozoruhodný spisovatel, to můžeme uvidět v počátečních výhoncích jeho dvou příštích děl, odhadujeme, že má všechny šance být vybrán do Francouzské Akademie. Harry Potterovi se bude věnovat až jeho projekty skončí.
Nakladatelství Gallimard dalo přednost zdržení vydání sedmého dílu spíše než by změnila překladatele, kvůli ponecháni celistvosti překladu a zvláště proto, že by nikdo nemohl zastoupit a dokončit tuto práci místo Jean-François Ménarda .

Dobrodružství Harryho Pottera byla přeložena do 63 jazyků a bylo prodáno více než 325 milionů exemplářů na světe. Anglické vydání "Harry Potter and the Deathly Hallows" je naplánováno na 21.července 2007. Jean-François Ménard ješte neoznámil jak přeloží název posledního dílu.

Trio-fotka

5. dubna 2007 v 11:40 Novinky
zdroj:potterweb


Dollz McGonagalová-konec

4. dubna 2007 v 19:42 Měsíční soutěže
Soutěžící 1.
Soutěžící 2.
Soutěžící 3.
Soutěžící 4.
Evwika

Ceny za dollz Pošuka

4. dubna 2007 v 19:35 Měsíční soutěže
Takže je za námi další soutěž a tady jsou výsledky =o))
Herm!ona.G27 % (13 hlasy)27 %13 hlasy
Míša8 % (4 hlasy)8 %4 hlasy
Q-Evil2 % (1 hlas)2 %1 hlas
Verč@12 % (6 hlasy)12 %6 hlasy
Aimina14 % (7 hlasy)14 %7 hlasy
Leninnkka16 % (8 hlasy)16 %8 hlasy
Mezík20 % (10 hlasy)20 %10 hlasy
Mno a konečně cenky :o)
1.MÍSTO
Herm!ona.G
2. MÍSTO
Mezík
3. MÍSTO
Leninnkka
A cena pro všechny:
Já vim jsou hrozný a je jich málo, ale sem líná je dělat, tak mi to odpusťte. Příště se polepšim =o) Slibuju...jinak díky všem za účast....


Nejhledanější fan fiction? Harry Potter.

4. dubna 2007 v 17:53 Novinky
Nový průzkum, který se objevil na internetových stránkách poukazuje na skutečnost, že Harry Potter je nejvyhledávanější fan fiction (povídka) na Yahoo!.

ZDE se podívejte na kompletní umístění TOP 20 hledaných názvů ve fan fiction.

Pro úplnost připomínáme, že i naše stránky mají svou sekci fanfiction - Potterpovídky CZ.Pedja Bjelac v seriálu Dobrá čtvrť

3. dubna 2007 v 17:17 Novinky
Vyměnil Bradavice za Dobrou čtvrť. Jugoslávského herce Pedju Bjelaca (44), který hraje postavu Igora Karkarova v Ohnivém poháru obsadil režisér Karel Smyczek do druhé řady oblíbeného českého seriálu scenáristky Lucie Konášové.
Pedja Bjelac žije v Česku už téměř patnáct let a cizince připomíná rozhodně víc vizáží než mluvou. V Dobré čtvrti hraje mafiána Dragana, který žije s půvabnou Danicou (Verica Nedeska-Trajkova). Mají spolu malého syna. Problémy nastanou, když se do Danici zakouká starý známý z první řady seriálu Michal Koreň (Přemysl Boublík).
Natáčení původního českého seriálu Dobrá čtvrť se jistě jen těžko dá srovnat s pracemi na Harry Potterovi. Ale přece jen, co je jinak? " Práce jde v Čechách rychleji kupředu. S Harry Potterem jsem v Londýně strávil půldruhého roku, film byl velice náročný i z výtvarného hlediska. Seriál v Praze točím zatím jen pár dní," vysvětluje Pedja.
Už dříve prozradil, že spolu s Albusem Brumbálem (sir Michael Gambon) utíkali z placu, aby si mohli tajně zakouřit. " Režisér Smyczek je jako kuřák liberálnější," pochvaluje si Bjelac.
zdroj:potterweb

Daniel o HP5: "Harry je opravdu naštvaný"

2. dubna 2007 v 16:10 Novinky
V časopise SciFi se objevil nový rozhovor s Danielem Radcliffem, kde mluví o Harryho roli ve Fénixově řádu. Co cítí? Jak se chová?
" Harry prochází tím, čím prochází každý teenager. Je naštvaný. A samozřejmě jeho pocity jsou ještě podpořeny faktem, že měl vždy problémy ve svém životě a lidé se ho mnohokrát snažili zabít. Takže je opravdu rozčílený. Točili jsme scénu, kde Siriusovi říká o svých pocitech a o tom, že si připadá, jako by se stával stále špatnějším.

Je toho hodně co se mu honí v hlavě a myslím si, že to ho dělá ještě zajímavějším
," řekl Daniel.