Březen 2007

Sííííímmmmmm

31. března 2007 v 19:09
A je to tu!!! Zase otravuju, já vim sem hrozná, ale na Leninnkky blogu je 4. kolo v soutěži o nej blog a tak bych byla ráda, kdybyste mi dali zase hlásky..=oDD Ale pokud nechcete a nebaví vás to, pořád pro mně hlasovat tak nemusíte...Já sem samozřejmě ráda, za každý hlas od vás...Takže pokud mi ho chcete dát, tak můžete TADY =o))
Díky za hlasy..určitě vám to oplatim, až budete potřebovat!!! =o))

Nový wallpaper - BA

31. března 2007 v 19:02 HP a fénixův řád
Velmi zajímavý wallpaper vztahující se k Fénixovu řádu stvořil náš věrný výrobce tapet M!MO76. Vyobrazeni na ní jsou členové Brumbálovy armády, ovšem ve velmi zajímavé kombinaci.
Díky, M!MO76!

Česká obálka?

31. března 2007 v 19:00 | verky |  HP a relikvie smrti
Dvacet čtyři hodin po zveřejnění obálky pro poslední knihu se objevil i první návrh obálky pro českou verzi. Název je zatím jen pracovní, protože oficiální název zatím nebyl stanoven.

Českou verzi obálky můžete vidět zde.


Co víme o Deathly Hallows?

31. března 2007 v 18:55 | verky |  HP a relikvie smrti
Harry Potter and the Deathly Hallows
- tak zní název poslední knihy ze ságy o fenoménu jménem Harry Potter. Sedma kniha je dokončená, po ní bude následovat jen encyklopedie, která nám přiblíží některé události, poskytne nám pohled na poznámky Rowlingové anebo vynechané pasáže z knih. Ale vraťme se k současnosti - Jo sedmičku dopsala v hotelu Balmoral, kde na soše řeckého boha Hermesa 11. ledna zanechala odkaz pro fanoušky o konci celé série...O knize číslo "7"

Poslední kniha se nebude jmenova Harry Potter a Hřbitov vzpomínek, ani Harry Potter a Pyramidy Furmatu - na svý oficiálních stránkách dala JKR pomocí interaktivní hry světu na vědomost, že se sedmička bude jmenovat Deathly Hallows, čímž se ztrojnásobily dohady o jejím obsahu. Prekladatelé nad názvem kroutí hlavou a jsou (stejně jako i my) zvědaví, co nakonec z tohoto zajímavého slovního spojení vznikne.

Deathly Hallows vyjde 21. července 2007 ve všech anglicky mluvících zemích. Po deseti letech tak bude celý příběh ukončený a my budeme vědět odpovědi (skoro) na všecky otázky. V současnosti se pravděpodobně kniha tiskne, z čehož vyplýva, že ji Rowlingová po přepsání rukopisu zkontrolovala, aby opravila poslední detaily pred finálním tiskem. Rozsah sedmičky konečně poznáme: americká verze bude mít784 stran, původní britská (kterou přeloží náš překladatel Pavel Medek) by měla mít "jen" 608 stránek. Scholastic, americký vydavatel HP dodal, že náklad poslední knihy překročí 12 miliónů výtisků, a že DH bude tištěná na recyklované papíru. Kromě toho Jo zakázala knihu vydat v elektronické podobě kvůli velkému pirátství. Jejím velkým přáním (které se i splnilo) bylo, aby čtenáři vnímali Pottera na papíře.

Nedávno jsme měli možnost shlédnout poprvé obálky k DH, které nám jen nasadily brouka do hlavy. Mnoho otázek zodpovězely, avšak těch nezodpověditelných naopak přibylo...

Kdo zemře a kdo ne

Podla literárních expertů Harry Potter nezemře (ačkoliv Daniel Radcliffe, jeho filmový představitel, by si to přál). Velkou šanci na smrt má lord Voldemort, avšak na druhou kolej nekladou ani Nevilla Longbottoma a Snapea. Dokonce i někteří spisovatelé prosili Rowlingovou, aby jejich miláčka nezabila.

Co říkala J.K. Rowlingová o posledním díle

"Vždy jsem vědela, že by měl Harryho příbeh skončit sedmou knihou,"
říká Jo, "ale říct ,sbohem' bylo stejně těžké, jak jsem vždycky věděla, že bude. Navzdory tomu, že jsem smutná, cítím úžasný úspěch. Sotva tomu dokážem uvěřit, že jsem nakonec dopsala závěr, který jsem plánovala tak dlouho. Nikdy v živote jsem necítila takovou směs extrémnych emocí. Nikdy by se mi ani nesnilo, že by jsem se mohla cítit tak zlomeně a šťastně zároveň."

Jo byla vždy ohladom otázek o svých knihách zdrženlivá, stejné to nebylo ani u sedmé "potterovky". Prý sa jednou vyjádřila, že poslední slovo by mělo být "jizva", avšak ne je to potvrzené. Kromě toho se objevily zprávy, že by se v knize neměl objevit famfrpál, naopak sa vrátí Viktor Krum.

Joanne prozradila, že udělala pár úprav v poslední kapitole, kterou má napsanou už od roku 1990 a vybrala 2 postavy, ktoré pravděpodobně svůj boj o život prohrají. "Poslední kapitola je velmi tajná a mírně jsem ji změnila. Jedna postava dostane milost, ale povedala jsem, že zemřou dvě, takže to mám v úmyslu," říká J.K.R. "Nikdy jsem se nesnažila zabít Harryho před koncem sedmé knihy, protože jsem ji vždy plánovala a též jsem chtěla, aby tam Harry došel. Tyto postavy hodlám zabít, protože už nemohou být pokračováním, takže to skončí i se mnou…" Rowlingová též povídala, že se velmi teší na psaní jiných kníh pro o mnoho mladší děti, než jakým byla určená série o HP.

Co můžeme čekat

Je skoro jisté (jak jsem už říkal), že se v sedmičce objeví Krum; dozvíme se něco o Harryho prarodičích a o Brumbálovi. Zjistíme, na kterej straně je Snape a znovu sa setkáme s milovanou Dolores. JKR též naznačila, že má rada Ritu Holoubkovou, která asi dostane v poslední části nejakou roli a má se stát něco i s bradavickým rozřazovacím Moudrým kloboukem - něco důležitější než v předcházejících dílech. V knize sa stane něco, co bude souviset s barvou Harryho očí, které má po Lily. Jo řekla, že to bude cosi velmi důležité.

Překlady

Francouzi nedávno neoficiálně vyhlásili, že stihnou poslední "potterovku" vydat už 15. listopadu 2007, budeme tedy jejich vydavateli držet palce a tiše závidět...

Nakladatelství českého Pottera, Albatros, oznámilo, že jestliže stihne Rowlingová vydat posledný díl do léta, kniha se bude na pultech prodávat ještě před Vánoci. Na Slovensku je to více méně jisté. Z velmi důvěryhodného zdroje můžeme vyhlásit, že se na 95% objeví preložená Deathly Hallows o mnoho dřív, než usedneme ke Štědrovečerní večeři...

Bookmakeři: "Kdo zabije Harryho v HP7?"

31. března 2007 v 18:37 | verky |  HP a relikvie smrti
Bookmakeři ve Velké Británii mají v současné době plné ruce práce. Sází se totiž, kdo v posledním díle HP - Deathly Hallows zabije Harryho Pottera. A objevují se skutečně i divoké teorie...

Někteří lidé sází na to, že právě Harryho zabije jeden z jeho přátelů - nejčastěji se typuje Neville Longbottom. Favority jsou ale stále Voldemort (kurz 2:1) a Snape (kurz 5:2). Na koho byste si vsadili Vy?

HP7 - druhý, nebo třetí nejdelší díl?

31. března 2007 v 18:35 Novinky
Nakladatelství Scholastic před nedávnem oznámilo, že americká verze Deathly Hallows bude mít 784 stran. Fanoušci tedy věří, že to bude druhá nejdelší kniha v sérii po Fénixovu řádu s 870 stranami, následován Ohnivým pohárem, který je dlouhý 734 stránek.

Nicméně v úterý (27.března) nakladatelství Bloomsbury odhalil počet stránek britské verze - 608 stran. S tímto počtem by to byla třetí nejdelší kniha (za HP5 - 766 str. a HP4 - 636 str.).


Americká verze je vždy delší, než britská díky tomu, že používá větší velikost písma a také obrázky u jednotlivých kapitol. Stále se tedy spekuluje o tom, zda bude 2., nebo 3. knihou.

Rozhovory z natáčení Fénixova řádu

31. března 2007 v 18:34 Novinky
V září 2006 Entertainment Weekly zachytil herce z HP5 při natáčení scén na Odboru záhad. Dozvěděli se zde zajímavé informace.

Režisér David Yates nedávno shlédl scénu po škole s Dolores na testovacím promítání v Chicagu na což reagoval takto: " Sál byl při této scéně velmi, velmi potichu. Dolores s úsměvem na tváři a šálkem čaje - to je to, co ji dělá opravdu děsivou. "

Trio vyrostlo a až přijde do kin Deathly Hallows, Danovi bude 20 a Rupertovi 21 let. Daniel řekl: " ... A pak přijdou lidé a budou se ptát: Nemyslíš, že jsi pro tenhle díl až moc starý? Je to šílenství. Viděl jsem hodně fotek z prvního a dalších dílů. Bylo to trochu neuvěřitelné. Hodně jsme se změnili. "

Další nové fotky

30. března 2007 v 16:34 HP a fénixův řád
A je to tu, konečně další nové fotky z fénixe =o)

Co prozradí obálky poslední knihy o Potterovi?

30. března 2007 v 16:12 Novinky
"Praha - Obsah ještě soudit nelze, ale obálku už ano. S takovými slovy včera agentury ,vypustily´ přebal sedmé, očekávané knihy Harry Potter and the Deathly Hallows, která by měla 21. července završit nejúspěšnější sérii současnosti od Joanne K. Rowlingové. Fanoušci už spekulují, co obálky mohou napovědět."
Jako vždy se liší britská verze od té americké, na níž je Harry se vztyčenou rukou a kterou přebírá i české vydání.
Britský titul, na němž se Harry, Ron a Hermiona řítí přes zlaté poklady a není úplně jasné, jakým směrem, trochu vybočuje z dosavadního stylu. Působí komiksově, snad pratchettovsky. Nelze si nevšimnout staršího, nedětského výrazu všech aktérů: Harry má o poznání odrostlejší vlasy a vypadá bondovsky odhodlaně, naproti tomu z poněkud rachitického Rona čiší čiré zoufalství.
Verze pro dospělé je uměřenější a symboličtější - je na něm vykládaný kovový medailon s emblémem S, tedy Zmijozele (Slytherin). Zřejmě jde o jeden z tzv. viteálů, do nichž lord Voldemort uzamkl část své roztržené duše, aby si zajistil nesmrtelnost. Pokud chce Harry zničit zlo, musí zlikvidovat i všechny předměty, v nichž přebývá. K ději zatím Rowlingová poskytla jen sporá vodítka - včetně toho, že i v sedmé knize se bude bolestně umírat.

Miloš Urban: "Dal bych Rowlingové Nobelovku"

30. března 2007 v 16:08 Novinky
Přední český spisovatel Miloš Urban J.K.Rowlingové přiznává, že ke knihám přivedla miliony nových čtenářů. Tak zní jedna z jeho odpovědí v on-line rozhovoru iDNES.cz.

OTÁZKA( hary )
Knížky už jsou dnes okrajová záležitost. Dříve se četlo mnohem víc. Co si o tom myslíte? Proč je tomu tak?

ODPOVĚĎ( 28.03.2007 14:04 )

" Ono to zase není tak špatné. Rowlingová přivedla ke knížkám miliony nových čtenářů. Za to bych jí dal Nobelovku. "

Celý on-line rozhovor najdete ZDE.

Nové info o obálkách k Deathly Hallows

30. března 2007 v 16:02 Novinky
Po odhalení titulky americké verze řekl toto: " Můžeme vidět Harryho v zajímavé situaci. Čtenáři jistě přijdou na to, jaká situace to je. "


Také se svěřil se svými pocity ze čtení sedmičky: " Když jsem ji četl byl jsem vzrušen a opravdu cítil sílu té knihy. Celá zápletka mě hnala stále dopředu. Je to velmi, velmi emotivní díl. Také jsem se cítil mírně smutný. Je to naposledy... "

Má Emma Watson přítele?

28. března 2007 v 19:00 Novinky
Na stránkách SuperFilmy.sk se objevil článek o Emmě Watson - představitelce Hermiony Grangerové. A co se v něm píše? Emma si prý našla přítele... Chcete vědět více? Pak čtěte dále! Upozornění: je velmi možné, že se jedná pouze o fámu, proto tuto zprávu berte s rezervou. Už v minulosti se spekulovalo o vztazích Emmy s chlapci, kteří s ní byli vyfoceni.
Podle SuperFilmy.sk: Emma Watson, známá jako představitelka Hermiony Grangerové, si našla přítele. Emma už zjevně není tím 11-letým kučeravým děvčátkem, jak ji známe z filmů o Harrym Potterovi. Vyrostla a setkává se s mladým hráčem rugby Tomem Duckerem, s kterým už měla několik schůzek. Toma považují za vycházející hvězdu ve světě rugby. Zdroje pro britský bulvární deník The Sun uvedly, že Emma a Tom se začali setkávat v září minulého roku. No, jsou velmi opatrní.

Větší verze obálek, interaktivní prohlídka a video

28. března 2007 v 18:57 Novinky
Jde o fotky obálek ve větším rozlišení, dále potom stránky Scholastic zveřejnily interaktivní prohlídku americké obálky pod lupou a nakonec se můžete podívat na video, kde se mluví o vydání obálky k Deathly Hallows, a vůbec o konci celé série.

Větší formáty obálek
Interaktivní prohlídka americké obálky

Video Today Show - klikněte na obrázek obálky a video se po krátké reklamě spustí a uvidíte v něm Arthura Levina, vydavatele knih o HP nakladatelství Scholastic, který mluví o konci knižní série Harryho Pottera. Dále uvidíte odhalení americké obálky a na otázku moderátora, jak dlouho trvalo, než se vytisklo 12 milionů kopií Deathly Hallows pan Levine odpověděl, že několik týdnů.

Přečíst si můžete také článek od CBBC, který se věnuje zveřejnění obálek k Deathly Hallows a také informaci, že poslední díl série bude mít "jen" 608 stran.

Jak budou vypadat obálky Deathly Hallows ?

28. března 2007 v 18:52 Novinky
Scholastic a Bloomsbury dnes oficiálně uveřejnili předlohy "titulky" poslední knihy ze série - Deathly Hallows ! 'Krom toho Bloomsbury oznámilo, že anglická verze knihy bude míť "jen" 608 stran. Americká verze zase 784 stran.

Jason Isaacs o "Fénixovi"

28. března 2007 v 18:45 Novinky
Po nedávném představení divadelní hry The Dumb Weiter, ve kterém hraje hlavní roli Jason Isaacs se ho reportéři ptali na jeho roli Luciuse Malfoye ve Fénixově řádu. V novém ( velmi vtipném ) videu se Lucius zmiňuje o možných scénách pro DVD HP5, o jeho kostýmu, který na sobě v tomto díle bude mít atd.
Audio verze knihy HP and the Deathly Hallows

28. března 2007 v 18:43 Novinky
Kromě data soundtracku k HP5 se na internetu také objevila informace o audio verzi knihy HP and the Deathly Hallows. Ta vyjde 21.července - tedy ve stejný den jako kniha.

The Listening Library ( která vytváří audio knihy ) také zmínila, že délka se bude pohybovat okolo 21 hodin a bude stát $79,95. Náklad zatím nebyl oznámen, ale zástupce Random House řekl, že bude určitě vyšší než náklad HP6 ( 635 000 ). Bude dostupná jak na CD, tak i na kazetách a jak už je zvykem - opět ji namluví Jim Dale.

My 7 new walperů

26. března 2007 v 18:28 My tapety
Lol..=oD tak sem si zase hrála a něco vytvořila, ale neni to nic moc...nějaký se mi nepovedly =o(
No tenhle s Danem docela ujde =oD ale jenom docela
Jo s Bonnie docela dobrý...
Tenhle s Cleménce se mi povedl (teda myslim. nevim jak vy)
Myslim, že tenhle je taky dobrej
S Katie ujde
Mno...tenhle se mi jaksi nepovedl....zmrvila sem to psaní =o(
Jo tohle je dobrý (myslim) :o)
Tak co na ně říkáte???? Nejsou nic moc, příště se budu víc snažit...=o)

Příští a poslední díl Harryho Pottera

26. března 2007 v 17:04 Novinky
Měla to napsáno od 35.té kapitoly pátého dílu!
"Ze skleněné tříště rozsypané po podlaze se vznesly dvě mlžné postavy podobné duchům, proměnlivé jako dým, a obě naráz začali mluvit,.."
(Harry Potter a Fenixův řád, kapitola odbor záhad, pozn. překladatele)

Ano, byl to den zimního slunovratu 21. prosince, kdy Rowlingová oznámila na svých officiálních stránkách titul sedmého dílu: Harry Potter and Deathly Hallows.Položili jsem otázku o významu tohoto titulu našemu anglicky mluvícímu učiteli panu M. W. Westovi. Zde jsou poznámky, které nám vrátil:
"Na prvním místě, znamenající se jedná oslova méně běžne používaná, která slibují jemně vypracovaný konec pro naši extazi za nepřitomnosti našeho údivu.

Jestliže "Deadly" má význám "smrtelný", " Deathly" není jeho synonymum. "Deathly" má spojitost se smrtí, ale nevyvolává ji. "Deathly" oznamuje že někdo nebo něco je mrtvé." "Deathly" a charekteristické rysy smrti: "O Voldemortových rukou Rowlinková napsala ze jsou ,Smrtelně bledé´ (Deathly white). To co jsem přeložil jako ,mrtvolně bledé´.

A to slovo ,Hallows´, nezmínil ho Harry ne konci šestéhé dílu? "Myslím že bych se měl vrátit do Godric's Hallow (Godrikůc důl). Mám dojem, že bych se tam měl vrátit. Všechno tam pro mě začalo. Rád bych našel hrob svých rodičů."

Godric's Hallow (Godrikůc důl) - tato malá vesnice nosící rodné jméno zakladetele Bradavic, samotnému Nebelvírovi nebo to je místo kde se postavili Lily a James Voldemortovi.

Je to skutečně místo kde vše začalo zavraždění Lilyho a Jamese, kde Harry přišel ke své jizvě." (Ví se od Jo, že poslední slovo sedmého dílu má být jizva.)

Skončí všechno tam kde to začalo a dnem kdy to začalo?
V noci z noci 31. října na noc 1. listopadu je den "všech svatých (All Hallows, svátek mrtvých), chvílí roku kde závoj (to je tam kde zemřel Sirius na konci Renixova řádu), který odděluje svět mrtvých od živých je nejkrolovatelnější, jen aby se uklidilo pro chvilkové schůzky.
Takže se Harry v sedmé díle setká s těmí kteří mu byli nějak drazí a zemřeli?
Tím že tam jsou jiné ukazatele vedoucí k tomuto smyslu, podíváme se na to co řekla M. Abraxas v jejích historických kursech k Siriusovi, hvězdě spojené s věčným životem, a k znovuzrození se starověkém Egyptě . . .
"Hallows" se doslova překládá jako "ostatky", tedy co je to ostatek? Úlomek těla svatého nebo ustívaného křestanského věřícího. Ve středověku si věřící mysleli, že část duše svatých byla přítomná v těchto ostatcích, to proto je uctívali. Nepřipomíná vám to něco? Ano, Voldemortovi viteály. Mimoto se to ví z důvěrného zdroje, osobně od spisovatelky, že šestý s sedmý díl jsou více propojený než jakkékoliv dva díly této ságy. V šestém díle Harry objeví existenci viteálů a v sedmém díle je hledá. Prosté.
Ano, tady znovu můžeme vidět kapacitu představivosti Rowlingové.

Nové loutky

26. března 2007 v 17:02 Novinky
Německá firma Heo, která se zabývá vyráběním plyšových hraček, loutek atd. ze světa HP přichází se dvěmi novými loutkami.
zdroj:potterweb

Siriusova nová image

26. března 2007 v 17:01 Novinky
Sirius Black, kterého bude ve filmu hrát Gary Oldman, má novou image ve videohřek filmu HP a Řád Ptáka Fénixe. Nová podoba je realističtější a myslím, že vypadá skvěle!